Hakkımızda, Kuruluş ve Geçmişimiz | Özen Park Anaokulu
15669
page-template-default,page,page-id-15669,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Bizim Hikayemiz

Bizim Hikayemiz

 

Başlangıç

Yolculuğumuz; 1987 yılında Emekli Öğretmen Zeynep ÖZEN kuruculuğunda Bağdat Caddesi Feneryolu’nda açılan “ÖZEN ÇOCUK EVİ” ile başladı. Sınıf Öğretmenliğinden Kurum Müdürlüğüne kadar her kademede görevler alan Nilgün ÖZEN, 1999 yılında Kavacık Nil ÖZEN Anaokulu’nu hizmete açarak, eğitim adına yeni bir başlangıç yapmış oldu.

 

ÖZEN Anaokulu, açıldığı tarihte yüksek standarttaki koşulları ve eğitim hizmeti ile alanında Beykoz’un ilki sayılabilir.
On yıllık süreçte Beykoz halkının gösterdiği yoğun ilgi ve talep üzerine, 2009 yılında Rüzgarlı bahçe Özen Park Anaokulu hizmete girdi.
Bizler ÖZEN ANAOKULLARI olarak; Beykoz’da güvenilir bir marka haline gelmenin haklı gururunu yaşıyoruz.
Sizler de yaşama ÖZENLİ bir başlangıç yapın ve çocuklarınız için yaşamsal önemde olan bu dönemeçte ÖZEN PARK AİLESİNE katılın…

 

İlk Adımlarımız

Anaokulu sadece çocukların bilgi edinme yeri değildir, bilgiyi öğrenme becerisi ve davranış kazanma noktalarıdır. Çocuklarımıza her şeyden önce öğrenmeyi öğretmemiz gerekir.Okul öncesi eğitim kurumu olarak, işte tam bu ihtiyaçlara cevap verirken, çocuklarımızın zihinsel, duygusal, sosyal ve fiziksel yönden gelişim göstermelerine de destek olurken, diğer taraftan da sahip oldukları potansiyeli de ortaya çıkartmaktayız.
Bizler; Dil Okulu, Spor Okulu, Müzik veya Dans Okulu değiliz. Anaokuluyuz. Çocuklarımızı hayata hazırlarken; branş derslerini çocuklarımızda merak uyandırmak ve onlarda  var olan yetenekleri keşfetmek için programımıza alırız.

 

Amacımız; çocuklarımıza sadece bilgiyi (sayıları, şekilleri, renkleri) öğretmek değil, bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri kazandırmaktır. Çocuklarımızda öğrenmeye ilgi uyandırmaktır Zaten çocuklar, doğuştan  gelen öğrenme isteği ve merakına sahiptirler.
Bilgileri aktarmaktan çok, çocukta varolan yetenekleri ortaya çıkartmak,  en iyi oyun orta­mını sağlamak, ikili ve toplu oyunlar oyna­tarak sosyalleşmelerine destek olmaktır.

 

Çocuklarımız okulumuzda yaşıtlarıyla ilişkiye girer, paylaşmayı, kendini savunmayı, haklarını koruma ve başkalarını gözetmeyi öğrenir. İşbirliğini, uzlaşmayı, bencil olmamayı anlar. Kendi kendine yeme, giyinme gibi becerileri kazanır, emin bir ortamda özgür davranmasına olanak sağlanır, uyarıcı ortam çocuğun zihin ve dil gelişimini de hızlandırır , çekingen ve utangaç çocukların girişken ve güvenli olmalarını sağlar.

 

Oyun ile Yaşam

Çocuklarımızın eğitimlerinin yanı sıra oyun oynamaları da bizim için çok önemlidir.Oyun, çocuğu tanımakta ve onun sorunlarına yardımcı ol­makta iyi bir araçtır. Çocuk, oyunla öğ­rendiklerini pekiştirir. Çocuk mutsuz olduğunda, korktuğunda, çevresinde olanları anlayamadığında, rahatlamak, korkularını atmak için oyun oyna­ma yolunu seçer. Aynı dili konuşmayan çocuklar bile oyun oynarken hiç zorlanmazlar. Oyun çocuğun saldırganlık dürtüsünün de  boşalt­masına yardımcı olur.

 

Yaşıtlarıyla oynama olanağı bulamayan çocuklar insan ilişkilerinde zorluk çekerler. Çocuk oyunda kendi hakkını korumayı, başkalarının hakkını gözetmeyi, işbirliği ve paylaşmayı öğrenir.  Oyun çocuk için bir gereksinimdir. Yaşı büyüdükçe biçim değiştirerek devam edecektir. Oyuna doymamış bir çocuk aslında ilkokula da hazır değildir. Oyun çocuğun ruhsal gelişimi ve kişilik kazanması için sevgiden sonra gelen en önemli gereksinimdir. İlk yıllarda çocuk için önce sevgi, sonra uyku gelir. Üçüncü dönemde bu yerini, önce sevgi, sonra oyuna bırakır. Bizlerde kurum olarak çocuklarımız için bol bol oyun ortamları hazırlamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Anaokulları, ilkokula geçiş sürecinde çocuklarda değerli izler bırakırken önemli olan “Çocuğun Hala Çocuk Olma Yolunda Devam Eden Süreci”dir.
Bu süreci doğru yönetebilmek ve yol göstermekte zaten kurum olarak bizim en önemli vazifemizdir.

 

 

 

Facebook sayfamızı takip edin :)
Eğitici, Öğretici İçerikler Youtube Kanalımızda!
Instagram sayfamızı takip edin :)